Terminliste
Dato |
Tid |
H/B |
Motstander |
Turnering |
Resultat |
Målscorere |
05.08 |
13:30 |
H |
Ross County |
Liga |
4-2 |
Turnbull 2 (1 straffe), Kyogo, O'Riley |
13.08 |
13:00 |
B |
Aberdeen |
Liga |
3-1 |
Abada, Kyogo, O'Riley |
20.08 |
16:00 |
B |
Kilmarnock |
Ligacup |
0-1 |
|
26.08 |
13:00 |
H |
St Johnstone |
Liga |
0-0 |
|
03.09 |
13:00 |
B |
Rangers |
Liga |
1-0 |
Kyogo |
16.09 |
16:00 |
H |
Dundee |
Liga |
3-0 |
Turnbull (straffe), Kyogo, O'Riley |
19.09 |
21:00 |
B |
Feyenoord |
Mesterliga |
0-2 |
|
23.09 |
13:30 |
B |
Livingston |
Liga |
3-0 |
Hatate (straffe), O'Riley, Maeda |
30.09 |
13:30 |
B |
Motherwell |
Liga |
2-1 |
Palma, O'Riley |
04.10 |
21:00 |
H |
Lazio |
Mesterliga |
1-2 |
Kyogo |
07.10 |
16:00 |
H |
Kilmarnock |
Liga |
3-1 |
Hatate, Palma, Taylor |
22.10 |
15:15 |
B |
Hearts |
Liga |
4-1 |
O'Riley, Maeda, Kyogo, Iwata |
25.10 |
21:00 |
H |
Atletico Madrid |
Mesterliga |
2-2 |
Kyogo, Palma |
28.10 |
16:00 |
B |
Hibernian |
Liga |
0-0 |
|
01.11 |
20:45 |
H |
St Mirren |
Liga |
2-1 |
Turnbull, Oh |
04.11 |
16:00 |
B |
Ross County |
Liga |
3-0 |
Turnbull, Palma, Forrest |
07.11 |
21:00 |
B |
Atletico Madrid |
Mesterliga |
0-6 |
|
12.11 |
15:30 |
H |
Aberdeen |
Liga |
6-0 |
Yang, Kyogo, Palma (straffe), Turnbull, Oh 2 |
25.11 |
16:00 |
H |
Motherwell |
Liga |
1-1 |
Turnbull (straffe) |
28.11 |
18:45 |
B |
Lazio |
Mesterliga |
0-2 |
|
03.12 |
13:00 |
B |
St Johnstone |
Liga |
3-1 |
McGregor, O'Riley, Forrest |
06.12 |
20:45 |
H |
Hibernian |
Liga |
4-1 |
Oh 2, O'Riley, McGregor |
10.12 |
13:00 |
B |
Kilmarnock |
Liga |
1-2 |
O´Riley |
13.12 |
21:00 |
H |
Feyenoord |
Mesterliga |
2-1 |
Palma (straffe), Lagerbielke |
16.12 |
16:00 |
H |
Hearts |
Liga |
0-2 |
|
23.12 |
16:00 |
H |
Livingston |
Liga |
2-0 |
Kyogo, Scales |
26.12 |
13:00 |
B |
Dundee |
Liga |
3-0 |
Bernardo, M Johnston 2 |
30.12 |
13:30 |
H |
Rangers |
Liga |
2-1 |
Bernardo, Kyogo |
02.01 |
18:00 |
B |
St Mirren |
Liga |
3-0 |
Maeda, O´Riley, Taylor |
21.01 |
17:00 |
H |
Buckie Thistle |
SFA Cup |
5-0 |
Bernardo, Holm, Kyogo, Palma, Vata |
27.01 |
16:00 |
H |
Ross County |
Liga |
1-0 |
A Johnston |
03.02 |
13:30 |
B |
Aberdeen |
Liga |
1-1 |
Kühn |
07.02 |
21:00 |
B |
Hibernian |
Liga |
2-1 |
Idah 2 (2 straffer) |
11.02 |
15:00 |
B |
St Mirren |
SFA Cup |
2-0 |
Kyogo, Maeda |
17.02 |
16:00 |
H |
Kilmarnock |
Liga |
1-1 |
Kyogo
|
25.02 |
13:00 |
B |
Motherwell |
Liga |
3-1 |
Idah 2, Palma |
28.02 |
20:45 |
H |
Dundee |
Liga |
7-1 |
Carter-Vickers, Idah, O´Riley, Maeda, Taylor, McGregor, Kelly |
03.03 |
13:00 |
B |
Hearts |
Liga |
0-2 |
|
10.03 |
15:30 |
H |
Livingston |
SFA Cup |
4-2 |
Maeda 3, Kyogo |
16.03 |
16:00 |
H |
St Johnstone |
Liga |
3-1 |
Kyogo, Kühn, Forrest |
31.03 |
13:00 |
B |
Livingston |
Liga |
|
|
07.04 |
13:00 |
B |
Rangers |
Liga |
|
|
13.04 |
16:00 |
H |
St Mirren |
Liga |
|
|
20.04 |
13:30 |
N |
Aberdeen |
SFA Cup |
|
|
27.04 |
|
|
Kamp 1 sluttspill |
Liga |
|
|
04.05 |
|
|
Kamp 2 sluttspill |
Liga |
|
|
11.05 |
|
|
Kamp 3 sluttspill |
Liga |
|
|
15.05 |
|
|
Kamp 4 sluttspill |
Liga |
|
|
18.05 |
|
|
Kamp 5 sluttspill |
Liga |
|
|
|
|